Fuso Canter yedek parça
Sanlıurfahaber

Otomotivde 'hurda teşviki' bekleniyor

EGOD Yönetim Kurulu Başkanı İduğ, bu yıl otomotiv sektörünün önünü görebilmesi için hurda teşvikinin hayata geçirilmesi gerektiğini ifade etti.
Bu haber 2017-02-05 13:46:29 eklenmiş ve 2591 kez görüntülenmiştir.

Egeli otomotivciler dövizdeki artışlar ve ÖTV oranlarının yeniden belirlenmesiyle duraklayan satışların 2017 geneline yayılmaması için hurda teşviki verilmesini istediler.

Ege Otomotiv Derneği (EGOD) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa İduğ, 2016’da yaşanan tüm sıkıntılara rağmen otomotiv sektörünün yılı iyi bir puanla kapattığını söyledi. 2017 yılına yönelik bir ön görüde bulunmanın zor olduğunu ifade eden İduğ, artan ÖTV oranlarının sektörde küçülmeye yol açabileceğini dile getirerek, “Dövizdeki dalgalanma otomotiv satışlarının duraksamasına yol açtı. Bu yıl otomotiv sektörünün önünü görebilmesi için hurda teşvikinin hayata geçirilmesi sektör için önem taşıyor” dedi.

Türkiye’nin 2023’te hedeflediği 500 milyar dolarlık ihracat rakamının amacına ulaşması için otomotiv sektörünün desteklenmesi gerektiğini söyleyen İduğ, “2023’teki hedefimize ulaşmamız otomotiv sektörünün geleceğine bağlı. İhracat rekorları kıran sektörün otomotiv sektörü olması ve otomotiv sektörünün ülke ekonomisinde dinamo görevi görmesi nedeniyle hedefe ulaşmada en kısa yol sektörümüzün desteklenmesi” diye konuştu.

Bir süredir yükselme eğitiminde olan kurların otomotiv sektöründe duraksamaya yol açacağına işaret eden İduğ, “Her sektör gibi bizimde 2017’de bütçe hesaplaması yapmamız gerekiyor. Sektördeki tüm işletmelerin önünü görmesi için dikkatli adımlar atması işletmelerinin geleceği açısından kritik bir öneme sahip. Bu sebeple, sektörde beklenen daralmadan en az zararla çıkmak için bütçesel tahminlerin dikkatli yapılması sektörel faaliyet açısından önemli bir hareket olacaktır” dedi.

“İzmir yatırım limanı olmalı”

İzmir’in her alanda önemli gelişmeler kaydettiğini hatırlatan İduğ, otomotiv sektöründe de İzmir’in yatırım merkezi olması gerektiğini belirtti. İzmir’in coğrafi konumundan dolayı yatırımların merkezi olabileceğinin altını çizen İduğ, “İzmir sahip olduğu liman ve ticaret hacmi ile birçok alanda önemli rol oynuyor. Yerli otomobilde ‘Söz benim’ diyen İzmir’in her alanda bu hamleler yapacak dinamiği ve kapasitesi var. Verilecek teşviklerin İzmir’de uygulanabilir olması, ülke ekonomisinde de önemli bir etki yaratacaktır” diyerek özellikle otomotiv sektöründeki yatırımcıların gözlerini İzmir’e döndürmesi gerektiğini söyledi.

mitsubishi canter fuso parça adresi
ETİKETLER : izmir teşfik hurda araç
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Okumak İsterseniz -Diğer Hurda Araç haberleri

Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 

ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR

250

Anket
Ticarethaneler.net i nasıl buldunuz ?
Fena Değil
% 11.11
Güzel
% 33.33
İdare eder
% 55.55
Kötü
% 0
 

Kombi Servisleri & Klima Tamircileri Haber Portalı
© Copyright 2017 ticarethaneler.net. Tüm hakları saklıdır.
2. El Araç Alım Satım
Ağır Vasıta Araç Piyasası
Ticari Araç Piyasası
Otomobil Piyasası
Çekici & Kutarıcı Hizmetleri
Kurtarıcı&Çekici İlanları
Vinç hizmetleri
En Yakın çekici nerede ?
Alo Çekici&Kurtarıcı
Nakliyat & Taşımacılık
Evden Eve Nakliyat & Taşımacılık Bildirimleri
Evden Eve Nakliyat & Taşımacılık Fiyatları
Evden Eve Nakliyat & Taşımacılık
Nakliyat & Taşımacılık Firmaları
Çıkma Yedek Parçalar
Çıkma Yedek Parça İlanları
Çıkma Yedek Parça Fiyatları
Çıkma Yedek Parça Satıcıları
Çıkma Yedek Parça Çeşitleri
Çıkma Yedek Parça Firmaları
Ömrünü Tamamlamış Araçlar
Ömrünü Tamamlamış Araçlar Bertaraf Formu
Ömrünü Tamamlamış Araç Depolama Tesisleri
Ömrünü Tamamlamış Araç Lisanslı Firmalar
Ömrünü Tamamlamış Araç Teslim Yerleri